Koncerty Artyści Przeciwko Nienawiści

Koncerty Artyści Przeciwko Nienawiści

Artyści Przeciwko Nienawiści

W wyniku wydarzeń z grudnia 2018 roku, po tragicznych wydarzeniach mających miejsce podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku – 27 lutego 2019 roku w łódzkiej Atlas Arenie odbył się koncert „Artyści przeciw nienawiści”. W wydarzeniu wzięło udział kilkadziesiąt polskich gwiazd, w tym m. in. Doda, która była inicjatorką spotkania. Na scenie wystąpili artyści różnego formatu. Celem tego wydarzenia było zjednoczenie się, dzięki muzyce, przeciwko hejtowi, przemocy i agresji w życiu codziennym. Cała pula biletów została sprzedana w niecałe dwa tygodnie! Jest to największe widowisko muzyczne w historii współczesnej Polski. Udział wzięli m. in.: Andrzej Krzywy i De Mono, IRA, Jacek Stachursky, Patrycja Markowska, Ewelina Lisowska oraz Ewa Farna. Koncert odbędzie się ponownie wiosną 2020 roku. Ponad 120 artystów podpisało się pod Manifestem Antyhejtowym.

PRELEKCJE

W dniu 27 lutego 2019 roku Fundacja Stop Hejterom! oraz prawnicy Kancelarii Kijewski Graś sp.k mieli zaszczyt uczestniczenia w niezwykłym wydarzeniu ARTYŚCI PRZECIW NIENAWIŚCI oraz wsparcia merytorycznego i organizacyjnego podczas prelekcji organizowanych w trakcie wydarzenia przez SEEBLOGGERS. Nasi prawnicy byli prelegentami podczas paneli, których tematyką były:

  1. odpowiedzialność karna i cywilna za hejterstwo,
  2. odpowiedzialność administratorów portali internetowych,
  3. wolność słowa a mowa nienawiści,
  4. świadomość osób młodych za hejt.

Podczas prelekcji mieli okazje podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.in: adw. Bartosz Graś, adw. Mateusz Grosicki, adw Anna Zaleska, apl. adw Mikołaj Badziąg oraz adw. Maksymilian Graś.

Prawnicy i wolontariusze udzielali również na miejscu bezpłatnych porad prawnych.

 

MANIFEST ANTYHEJTOWY:

My, polscy artyści utożsamiający się z akcją #artyściprzeciwnienawiści, apelujemy, żeby:

  1. Otwarcie rozmawiać o hejcie i walczyć z każdą formą ludzkiej nienawiści.
  2. Promować wszelkie pozytywne aktywności społeczne, które zmieniają nasz styl komunikacji i rzeczywistość, w której żyjemy.
  3. Nauczać nasze dzieci otwartości, wrażliwości, szacunku i tolerancji do drugiego człowieka.
  4. Wspierać jednostki bezpośrednio dotknięte hejtem, tak by nigdy nie czuły się osamotnione w tej nierównej walce.
  5. Wyciągać konsekwencje prawne wobec osób, które jawnie i z premedytacją szerzą mowę nienawiści.
  6. Kierować się prostą zasadą w sieci: “Każdy swój komentarz podpisuję swoim imieniem i nazwiskiem. Jeżeli nie masz takiej odwagi, nie zamieszczaj i nie hejtuj pod przykrywką anonimowości”.
  7. Pamiętać i przypominać, że w Internecie nikt nie jest anonimowy.
  8. Zwiększyć odpowiedzialność karną wobec administratorów portali internetowych, na których dochodzi do hejtu.
  9. Promować prawne metody obrony przed hejtem.
  10. Połączyć wszystkie siły i wykorzystać wszelkie środki artystycznego wyrazu, by wygrać walkę z wszechobecnym hejtem i nienawiścią.
  11. Pamiętać i wierzyć, że świat, który nas otacza może być lepszy, bo to tylko my go tworzymy.

FILM DOKUMENTALNY

Zapraszamy również do obejrzenia filmu dokumentalnego rejestrującego to niesamowite wydarzenie. Film dokumentalny jest zapisem koncertu oraz przygotowań tego wyjątkowego wydarzenia. Przedstawia również wypowiedzi zaangażowanych artystów i twórców, którzy opowiadają o swoich doświadczeniach z hejtem i sposobach na walkę z nim, oraz emocjach, które towarzyszyły im podczas tego dnia.

Powrót na górę